ФК „Слога 1934“ – ГФК „Осогово“ 4:1

Во комшиското дерби помеѓу „Слога 1934“ и „Осогово“, убедлива победа остварија виничани, совладувајќи ги кочанчани со убедливи 4:1, полувреме 2:1. А почетокот на натпреварот не најавуваше наков разултатски расплет на денешното дерби, бидејќи гостите преку Паунов рано, во 6 минута, дојдоа до водство од 1:0. По примениот гол, фудбалерите на Слога извршија силен притисок пред голот на младиот Андов, кој в о неколку наврати одлично интервенираше пред противничките напаѓачи. Но на израмнувањето не се чекаше долго, бидејќи искусниот Митров, во соло акција изнуди удар од 11 метри, кој сам го…

Прочитај повеќе