ЦРНА ХРОНИКА 

Кочанчанец нападнат во Штип

На 12.10.2020 во 03.31 часот во СВР Штип било пријавено дека во близина на автобуската станица во Штип, И.С.(19) од Кочани бил физички нападнат од неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитај повеќе
ЦРНА ХРОНИКА 

Кочанчанец се однесувал агресивно кон полицијата

На 26.09.2020 околу 00.00 часот на магистралниот пат Штип – Велес, во близина на „Три чешми“, полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода Р.Н.(42) од Кочани, поради тоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитај повеќе