ЦРНА ХРОНИКА 

Кочанчанец нападнат во Штип

На 12.10.2020 во 03.31 часот во СВР Штип било пријавено дека во близина на автобуската станица во Штип, И.С.(19) од Кочани бил физички нападнат од неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитај повеќе
РЕГИОН 

СВР ШТИП СО АКЦИСКА КОНТРОЛА ЗА СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ

На 27.09.2020 во периодот од 13.00 до 19.00 часот СВР Штип спроведе засилена акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената. -Од извршената акциска контрола санкционирани се вкупно 97 прекршоци, од кои 39 возачи управувале со брзина поголема од дозволената надвор од населено место и 58 во населено место. Преземени се 97 мерки за прекршоците и тоа 29 Штип, 20 Кочани, 14 Берово, 12 Делчево, 9 Виница, 7 Свети Николе и 6 Пробиштип. Санкционирани се и 42 останати прекршоци, информира МВР.

Прочитај повеќе