Преку спектакл до опстанок

Осогово го одигра најдоброто полувреме откако е член на втората фудбалска лига на Македонија и тоа против една од најдобрите екипи Пелистер, и стави печат на уште една сезона во второто по квалитет натпреварување во државата. Со трите гола и трите бода освоени во последното полувреме од последното коло, жолто-сините ги израдуваа навивачите и најверните сејмени, но и љубителите на фидбалот во регионот, бидејќи сите тие ќе имаат можност уште една година да гледаат второлигашки фудбал на градскиот стадион Никола Мантов во Кочани. Управата на Осогово на спуштањето на завесата…

Прочитај повеќе