Сообраќајна несреќа на раскрсницата кај Антура

Денеска околу 16 часот на крстосницата кај Антура се случи сообраќајна несреќа во која учествуваа три моторни возила . Според првичните информации причинета е значителна материјална штета кај сите три возила, а увид на местото на несреќата изврши екипа од ПС Кочани.

На местото на несреќата беа забележани и лица од Итна медицинска помош, но засегаа нема информации за какви повреди станува збор.

Сподели: