КОВИД 19 

Кочани со 22 новозаразени и 9 оздравени пациенти во последните 24 часа

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 од кои во Кочани се регистрирани нови 22 заразени пациенти. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 454 оздравени пациенти од, а во Кочани се оздравени 9 лица. Починати се 5 лица, тројца пациенти од Скопје (58, 68 и 75г) и двајца од Прилеп (73 и 78г). Сите се починати во болнички услови.  Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 30488, бројката на оздравени…

Прочитај повеќе
КОВИД 19 

25 новозаразени и 7 оздравени пациенти во последните 24 часа во Кочани од Covid 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2699 тестирања, а регистрирани се 862 нови случаи на ковид-19, од кои во Кочани се регистрирани нови 25 инфицирани. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 7 оздравени пациенти од Кочани. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 29558, бројката на оздравени пациенти е 19994, на починати е 977, а бројот на активни случаи изнесува 8587 . Во Кочани се активни 211 случаи.

Прочитај повеќе
КОВИД 19 

3 новозаразени, 11 оздравени и двајца починати пациенти од Кочани

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа во Кочани се регистрирани 3 новозаразени пациенти, а Институтот за јавно здравје регистрираше 11 оздравени пациенти. Двајца пациенти од Кочани (49 и 68г) се починати во болнички услови. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 27199, бројката на оздравени пациенти е 18948, на починати е 934, а бројот на активни случаи изнесува 7317. Во Кочани денес има 203 регистрирани активни случаи.

Прочитај повеќе
КОВИД 19 

Кочани и денеска со најмногу заболени

Во изминатите 24 часа во Кочани се регистрирани нови 15 лица заразени со КОВИД 19 со што и понатаму е на листата на градови со висока бројка на заболени. До денеска во нашата општина има 182 активни случаи на заразени со коронавирусот. Институтот за јавно здравје денеска регистрираше 14 оздравени пациенти. Во Виница пак бројот на новозаразени денеска е 5 лица, активни случаи во оваа општина до денес има 35 лица. Министерството за здравство од направените 1350 тестирања, регистрираше 191 случај на КОВИД 19, 77 оздравени пациенти и тројца починати…

Прочитај повеќе