ЦРНА ХРОНИКА 

Кривична пријава за разбојништво против четири лица од Кочани

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Џ.Џ.(19), М.А.(20), С.М.(30) и С.Р.(17), сите од Кочани, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“. На 24.07.2020 во Кочани, на ул.,,С.Стојменов“, пријавените насилно влегле во продавница, физички го нападнале сопственикот Д.И. и одзеле пари.

Прочитај повеќе
ЦРНА ХРОНИКА 

Кочанчанец се однесувал агресивно кон полицијата

На 26.09.2020 околу 00.00 часот на магистралниот пат Штип – Велес, во близина на „Три чешми“, полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода Р.Н.(42) од Кочани, поради тоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прочитај повеќе